VITAMINUM H PROTECT 1 LITR

VITAMINUM H PROTECT 1 LITR

Premiks dla drobiu i innych zwierząt, stosuje się profilaktycznie w okresie wzrostu i rozwoju oraz w czasie kształtowania się i formowania okrywy włosowej, a także u zwierząt wykazujących skłonności do schorzeń skóry.

Szczegóły

55,20 zł brutto

Stan: Tylko na zamówienie

Premiks dla drobiu i innych zwierząt.


Właściwości i działanie:
Biotyna bierze udział w wielu procesach metabolicznych organizmu: syntezach niektórych aminokwasów, kwasów tłuszczowych, przemianach białkowo-węglowodanowych. Niedobór witaminy H obniża odporność i zdrowotność skóry, zaburza jej funkcjonowanie oraz pogarsza jakość i rozwój jej wytwo­rów (pióra, włosy, pazury). Zawarte w premiksie aminokwasy wpływają na metabolizm białek w organizmie.

 

Skład:

Biotyna 0,2 mg; Lizyna 5,0 mg; Metionina 5,0 mg; Nośnik (woda oczyszczona) do 1,0 ml.

 

Wskazania:
Preparat stosuje się profilaktycznie w okresie wzrostu i rozwoju oraz w czasie kształtowania się i formowania okrywy włosowej, a także u zwierząt wykazujących skłonności do schorzeń skóry. Drób: Preparat stosujemy przy osłabieniu kondycji, niedorozwoju organizmu, w przypadku słabego upierzenia, w stanach zapalnych skóry głównie w okolicach dzioba, na nogach i pazurach, a także przy wypadaniu piór i zwiększonej ich łamliwości. U ptaków wskazane jest podawanie witaminy H (biotyny) przy stwierdzonym syndromie stłuszczenia wątroby i nerek, po przebytych chorobach bakteryjnych, wirusowych, pasożytniczych oraz po zakończonym leczeniu antybiotykami i sulfonamidami. Ssaki: Witaminę H (biotynę) jako preparat wspomagający stosujemy przy stwierdzonych schorzeniach skóry (egzemy, wypadanie i ubytki włosów, utrata połysku i elastyczności włosów, kruchość i łamliwość włosów), w okresie linienia i po przebytych chorobach dermatologicznych. Przy systematycznym stosowaniu Vitaminum H sierść uzyskuje połysk, włos staje się gęsty i bardziej sprężysty, przyspieszony jest proces regeneracji tkanek skóry. Wskazane jest podawanie preparatu w przypadku zaburzeń rozwoju kopyt i racic (kruchość, szczeliny, rowki), przy zaburzeniach płodności, dysfunkcji narządów wewnętrznych oraz po przebytych chorobach metabolicznych, bakteryjnych, wirusowych i pasożytniczych, a także w przypadku osłabienia kondycji i podatności na alergie. Preparat usprawnia przemiany metaboliczne oraz zapobiega niedoborom aminokwasów egzogennych.

 

Dawkowanie:
Preparat stosuje się doustnie po rozpuszczeniu w wodzie do picia w ilości: Ptaki: 1 litr preparatu/2000 do 4000 litrów wody. Duże zwierzęta: 1 ml/20 kg m.c. dziennie. Małe zwierzęta: 1 ml/5 kg m.c. dziennie. Okres stosowania może być różny w zależności od zmian w organizmie, ale nie powinien być krótszy niż 1 miesiąc. Po rozpuszczeniu w wodzie lub mleku należy skropić otrzymanym roztworem przygotowaną wcześniej karmę dla zwierząt. Dawkę preparatu można zwiększyć po konsultacji z lekarzem weterynarii.

 

Trwałość
24 miesiace.

 

Przechowywanie
W oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej.

 

Producent
Biofaktor Sp. z o.o.
Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Super Ferma