Dolvit LĘGI 1 kg

Dolvit LĘGI 1 kg

Specjalistyczna odżywka mineralno-aminokwasowo-witaminowa dla gołębi, zalecana w okresie przygotowania do lęgów i w czasie ich trwania.

Szczegóły

19,00 zł brutto

 

Dolvit Lęgi jest to specjalistyczna mieszanka uzupełniająca dla gołębi, w skład której wchodzi optymalnie dobrany zestaw 14 otoczkowanych witamin, składników mineralnych (makro i mikroelementów), aminokwasów i suszone drożdży piwnych. Jest niezastąpiony w okresie przygotowania do lęgów i w czasie ich trwania. W okresie lęgów wzrasta zapotrzebowanie gołębi na witaminy, zwłaszcza E i D. Dla budowy skorupy jaj samice potrzebują znacznych ilości wapnia. Dla prawidłowego rozwoju zarodków konieczne jest również, aby dieta zawierała odpowiednią ilość witamin z gupy B.

Regularne podawanie tego preparatu to podstawa udanych lęgów. Samice otrzymujące Dolvit LĘGI składają prawidłowe, mocne jaja o grubej skorupie, z których lęgną się zdrowe i silne młode gołębie. W stadach takich nie stwierdza się problemów z zaparciami jaj czy złą jakością skorupy. Wysokowartościowy wapń i fosfor w połączeniu z innymi łatwo przyswajalnymi składnikami zawartymi w preparacie gwarantują szybki wzrost młodych gołębi.

 

Skład:

Witamina A

200 000 jm

Treonina

0,25 g

Witamina D3

20 000 jm

Tryptofan

0,05 g

Witamina E

660 mg

Wapń

200 g

Witamina K3

66 mg

w tym wapń z muszli ostryg

112 g

Witamina B1

130 mg

Fosfor

55 g

Witamina B2

170 mg

Magnez

17 g

Witamina B6

100 mg

Sód

10 g

Witamina B12

330 mcg

Żelazo

30 mg

Witamina C

800 mg

Mangan

80 mg

Kwas nikotynowy

660 mg

Miedź

3,3 mg

Kwas pantotenowy

240 mg

Cynk

54 mg

Kwas foliowy

13,3 mg

Jod

1,7 mg

Biotyna

800 mcg

Selen

11,3 mg

Cholina

24 g

Węgiel leczniczy

5 g

Metionina+Cystyna

54 g

Suszone drożdże piwne

ad 1 000 g

Lizyna

120 g

 

 

 

Dawkowanie:

Przeciętnie podaje się 1,5 grama preparatu na gołębia dziennie, tj. 1 miarka na 3 gołębie dziennie. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania dawkę można podwoić przez okres 3-5 dni. Preparat podaje się w osobnym karmniku na mineralia, a gołębie przyjmują go według własnego zapotrzebowania. Można także odmierzoną ilość preparatu podać po zmieszaniu z mieszanką ziaren. Przed zmieszaniem z preparatem Dolvit LĘGI zaleca się lekko pokropić karmę olejkiem czosnkowym lub sokiem z cytryny, ewentualnie wodą z cukrem w celu lepszej przyczepialności preparatu do mieszanki ziaren.

 

Producent:

DOLFOS S.J.

 


Dokładamy wszelkich starań aby podane zdjęcie i opis były w pełni prawidłowe i kompletne.
Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają pomyłek i błędów które jednak nie mogą być podstawą do ewentualnych roszczeń.
W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z działem handlowym.
Prezentowane informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Daj znać, gdy zobaczysz błąd w opisie!

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Super Ferma